26 Nisan 2013 Cuma

Günün Kombini - Givenchy Albertine Sandallar


Yazıma başlamadan önce ilk olarak özür dilemeliyim. Bu kombin postlarımın her gün olması gerekliydi ama dün astım maalesef :) Tamamen aklımdan çıkmış bir FCE kursum vardı o akşam, mazeratim de budur. Ama ilk haftadan olması hem size hem de kendime bir özür gerektirir. :)

İkinci olarak ise hepimizin tanıdığı blog'u ile efsane kadın Pelin Kaya'ya teşekkürümdür. Biricik ablacım, moda yol verenim bugünkü Christian Dior postunda benim linkimi de paylaşmış. Tıklarım -abartma yok- altı katına çıktı. Her şey gibi yine bu kadın sayesinde :)Evet komunuza gelirsek, bugünkü parçamız Givenchy'den dahi Riccardo Tisci tasarımı bir çift Albertine isimlli sandal. Taupe rengi deri, PVC, ahşap ve Tisci'nin sihirli ellerinin birleşiminden doğan bu parçalar yazın en iddialı ayakkabılarından. İtalyan tasarımcının gotik, melankolik romantik ve bazen modern bazen fetişe kaçan çizgisi ile Givenchy benim en favori markalarımdan biridir. Bana sadece Givenchy'yi versinler başka bir şey istemem, sorun etmem :)

 
Dediğim gibi taupe rengi deriden olan sandaletlerin siyah ruganı, siyah derisi, süt mavisi, gümüşisi, kremi, beyazı ve kahverengisi de var. Bir adet Rose elastik kayışı ve bir de PVC kayışı var. Böylelikle de önden varla yok arası bir görüntü sağlıyor. 12 mmlik kalın, pleksiglas üzerine ahşap panelli topuğu incelerek sonunda ince bir metalle bitiyor. Altın rengi detayları ile ayakkabı mükemmel havasına ulaşmış oluyor. Bu güzellerin fiyatı ise Net-a-porter.com'da tamı tamına 2.250 Euro. Yani tamı tamına 5.264 liracık cık cık :)

Birinci kombin;
Birinci kombinimi Temperley London'dan maskülen ceket detaylı beyaz fitilli elbise ile yaptım. Fendi'den Rose rengi 2Jours çanta ile bir yaz kokteyli kombini çıkardık.


İkincisi;
İkincisi için Gucci'den satin bir gömlek ve Alexander McQueen'den şampanya rengi bir kalem etek seçtim. Bu ayakkabıların en iyi duracağı etek formu kesinlikle kalemdir. Eline ise hepinizin tanıdığı Charlotte Olympia Perspeks Pandorasını aldık mı tamamdır. :)


Üçüncü;
Bu sefer ise 600 Euroluk bir Alexander Wang elbise ile daha genç bir görüntü yarattık. Çanta olarak ise geçen yazdan kalma bir Givenchy Obsedia seçtim. Kombine biraz daha farklı bir hava katmak adına Iro marka bu Biker ceketle de kullanılabilir.
Dördüncü;
Son kombinimde ise bu sandalları uzun bir gece elbisesi ile birleştirdim. Evet aayakkabıların kendisi olay nasıl uzun elbise ile eşleştiririm? Tabii burda elbisenizin ayakkabılarınızı gözler önüne serecek bir tırtmaca ihtiyacı var. Yoksa anlamı yok :) İkinci olarak da uyumlu durmaları için modern çizgilere sahip olmalı. Mesela benim seçtiğim 1.700 değerinde Roland Mouret bunlar için biçilmiş kaftan. Clutch olarak ise yine Givenchy'den 4.250 liralık ahşap Obsedia Minaudiere seçtim.


Bugün benim günüm epey güzel geçti. Öğle tenefüsü çok mükemmeldi sonra üç kişi tüm onlar dersteyken ekip öğleden sonra söyleşideydik ve en son da Pelin Ablacığımın jesti ile taçlandı. Ben de özel bir parça seçmeye karar verdim. 

Umarım beğenmişsinizdir. Her türlü fikir, düşünce, eleştiri ve anlatmak istediklerinizi yorumlarda bekliyorum!

xxxx

--------

Hiç yorum yok: